top of page
IMG_0476.HEIC
IMG_0471.HEIC

V nově rekonstruovaných prostorech Zámeckého mlýna je otevřena prodejní galerie obrazů a soch. Interiér sálu galerie zdobí původní strop a sloupy ze 17. století, doplněný o křištálové lustry. Příjemnou atmosféru dotváří lounge bar s kavárnou a příjemným posezením u skleničky vína uvnitř galerie nebo posezení pod vrbou.

Pořádáme zde každý měsíc výstavy a vernisáže, které si v letošní sezóně můžete prohlédnout denně od 12:00 do 21:00 hodin.

Soboty z důvodu konání svateb je galerie zavřena.

V rámci Kulturního léta probíhají každý čtvrtek projekce starých fotografií a pohlednic okresu Nikolsburg.

Galerie & Coffee

Mezi prvními zde vystavovali svá známá díla v roce 2021 & 2022 Laco Garaj a Pavel Medek , která sklidila velký obdiv prvních návštěvníků galerie.

 

IMGP2699.JPG
IMG_2448.JPG
G&O.png
IMG_0473.HEIC
AUTOR_edited.jpg
AUTOR.jpg
P1010018.JPG

Vladimír Matoušek

Výstava soch výběr z tvorby

Od 14.7.22 Do 24.9.22

Je brněnský řezbář a sochař. Věnuje se zejména křesťanské tématice. Podílel se na současné podobě interiérů řady moravských kostelů.Větší kamenné, bronzové a dřevěné plastiky ve veřejném prostoru realizoval v Brně, Praze, Blansku, Frenštátu pod Radhoštěm a belgickém Hasseltu. Vystavoval v řadě evropských zemí mimo jiné v Berlíně, Hamburku, Petrohradě a také v rámci české prezentace na EXPO 92 v seville. Žije v kamenné čtvrti v Brně.

IMGP2741.JPG

Antonín.M.Stoják

Výstava obrazů výběr z tvorby

Od 14.7.22 Do 24.9.22

Antonín M. Stoják se narodil v roce 1948 na Jesenicku. U profesora A. Paderlika absolvoval na AVU Praha obor malba a u M. Axmana plastiku. V letech 1976–1980 pracoval jako šéf výtvarník ve Studiu Jiřího Trnky Praha. V roce 1995 se vrátil do České republiky ze svých zahraničních stáží a pobytů a před 17 lety začal budovat vlastní ateliér v Klentnici, kde také pracuje na svém cyklu Lodě bláznů. Vyjíždí na zahraniční tvůrčí pobyty mj. do severní Itálie. V roce 2016 se vrátil do vlasti a natrvalo se usadil v Klentnici u Mikulova, kde vybudoval ateliér ART GALERIE ANTONÍM M. S. ve starém domě, který postupně rekonstruuje a kde aktivně tvoří. ANTONÍM M. S. Patří mezi nejvýznamnější soudobé české malíře, známější je spíše v zahraničí. Uměleckou hodnotu obrazů potvrdil i takový znalec, jakým  je bývalý španělský král Juan Carlos I., který jeden z mistrových obrazů z vystavovaného cyklu zakoupil do své osobní sbírky. Další jeho inspirací a spřízněnou duší je Francois Rabelais nebo geniální filmař a ilustrátor 

Jiří Trnka.

193.png
bottom of page